Страница 3 из 3

Re: северный стаж

СообщениеДобавлено: 24-06-2010, 12:13
Likvidator
ВАСУ за Север + компенсацию с 2004 года :victory:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/9826890
"01" червня 2010 р. (не прошло и 3 года :help: )
...
...розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м. Севастополя на постанову апеляційного суду м. Севастополя від 21.06.2007 у справі за позовом ОСОБА_4 до управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м. Севастополя про стягнення невиплачених компенсаційних витрат, -
...
Відповідно до пункту 2 статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року.

Указом Президії Верховної Ради СРСР «Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі»від 26.09.1976 року № 1908 в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі працівникам встановлена виплата надбавки до місячного заробітку 9без урахування районного коефіцієнту і винагороди за вислугу років) за відповідними розмірами.

Районний коефіцієнт, як доплата за особливі кліматичні умови праці, виплачується незалежно від стажу роботи, а передбачені надбавки нараховуються залежно від безперервного стажу роботи в північних регіонах.

Статтею 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачено, що нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

На підставі викладеного колегія суддів вважає, що суд апеляційної інстанції дійшов до правильного висновку, що пенсія ОСОБА_4, як науковому (науково-педагогічному) працівнику повинна визначатися з урахуванням суми (доходу) позивача, на яку фактично нараховувався страховий внесок в солідарну систему страхування, тобто з урахуванням районного коефіцієнту та північної надбавки, та перерахунок пенсії необхідно зробити 01.01.2004.

Re: северный стаж

СообщениеДобавлено: 20-09-2010, 21:18
nordicks
Доброго времени суток Николай Иванович! После того как я приобрел у Вас МПР, признаюсь честно после расчета своей пенсии вопросов стало на много меньше но все равно их осталось вагон и маленькая тележка.
Поэтому у меня к Вам большая просьба ответить на них если конечно можно.
1.Как мне будет насчитываться пенсия если весь трудовой стаж, я заработал в России в районах приравненных к Северным.
2. Есть ли потолок пенсии и если да то какая самая большая пенсия существует для работяг на Украине.
3. Так как я родился в декабре то есть ли смысл мне уходить на пенсию в декабре или на следующий год в феврале - марте.
4. Николай Иванович вы знаете сколько не пишут о северных пенсиях, но вопросов меньше не становится, может потому что, ставят абстрактные цифры, как вы посмотрите на такое предложение если я вышлю вам свои реальные данные стаж зарплату естественно не по месяцам, а по годам, а вы все просчитаете и выложите на форуме как пример расчета а мне, достаточно будет сумы итого, я заодно сравню на сколько ошибся я в своих расчетах. С уважением Николай Александрович г. Одесса

Re: северный стаж

СообщениеДобавлено: 24-09-2010, 09:20
Nickolas
nordicks писал(а):
1.Как мне будет насчитываться пенсия если весь трудовой стаж, я заработал в России в районах приравненных к Северным.
Исчерпывающий ответ давать не берусь - слишком много ньюансов и неопределенностей (возможно другие участники форума смогут ответить лучше).
В общих чертах - см. ссылки:
- Соглашение о гарантиях прав граждан государств-участников Содружества Независимых Государств в области пенсионного обеспечения от 13 марта 1992 года.
( Документ 997_107 )
- Тимчасова Угода між Урядом України і Урядом Російської Федерації про гарантії прав громадян, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі в галузі пенсійного забезпечення (від 15 січня 1993 року).
( Документ 643_004 )
- Угода про порядок переведення і виплати пенсій відповідно до Тимчасової угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про гарантії прав громадян, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, у галузі пенсійного забезпечення від 15 січня 1993 року.
( Документ 643_142 )
- УКАЗ ПРЕЗИДИУМА ВЕРХОВНОГО СОВЕТА СССР
"Об упорядочении льгот для лиц, работающих в районах Крайнего Севера и в местностях, приравненных к районам Крайнего Севера" от 10.02.1960
( Документ n0001400-60 )
- могут понадобиться и другие НПА ...


nordicks писал(а):
2. Есть ли потолок пенсии и если да то какая самая большая пенсия существует для работяг на Украине.
В соответствие с идеями Пенсионной реформы явного "потолка" не должно было быть.
Но в противоречие с этими идеями правительство регулярно протаскивает различные ограничения через Законы о Госбюджете. На сегодня установился такой максимум - двенадцать минимальных размеров.
Вместо явного "потолка" законе о пенсионном страховании предусматривает ограничение размера пенсии через ограничение учитываемого для пенсии заработка - см. в МПР колонку "Верхняя граница для учета" в таблице заработков.


nordicks писал(а):
3. Так как я родился в декабре то есть ли смысл мне уходить на пенсию в декабре или на следующий год в феврале - марте.Верхняя граница для учета
Учитівая постоянный рост среднеукраинского заработка, обращаться (подавать заявление) явно лучше на следующий год. Пенсия должна быть назначена со дня, следущего за днем достижения пенсионного возраста (если заявление подано в течение трех месяцев с этой даты).


nordicks писал(а):
4. Николай Иванович вы знаете сколько не пишут о северных пенсиях, но вопросов меньше не становится, может потому что, ставят абстрактные цифры, как вы посмотрите на такое предложение если я вышлю вам свои реальные данные стаж зарплату естественно не по месяцам, а по годам, а вы все просчитаете и выложите на форуме как пример расчета а мне, достаточно будет сумы итого, я заодно сравню на сколько ошибся я в своих расчетах. С уважением Николай Александрович г. Одесса
Для проведения подобного расчета необходимо необходимо знать заработки по месяцам и отдельно их "северные добавки" (а также учитываются ли они), коэффициенты стажа. Эти данные я знать не могу. Полагаю, что их должен знать сам пенсионер.
Может быть кто на форуме владеет этой информацией в объеме, достаточном для вырисовывания всей процедуры для всех раойнов и местных условий ...

Re: северный стаж

СообщениеДобавлено: 26-09-2010, 14:44
nordicks
Доброго времени суток уважаемый Николай Иванович!!!
Большое Вам спасибо за быстрый и качественный ответ, форум перечитал статьи проштудировал, но кому как не Вам знать что на каждый нами предоставленный ответ у ПФУ сразу появляется два новых еще более заковыристых. Вот и хотелось бы подстраховаться. А на счет справок и северных коэффициентов, так у меня все это есть на руках, просто не хотелось выглядеть в ваших глазах совершенным делетантом, и все же прошу вас снова для наглядности просчитать мою северную пенсию.Так, как вы же видите какой бепредел творит ПФУ, а терять таким трудом заработанное не охота. С уважением Николай Александрович. г. Одесса

Re: северный стаж

СообщениеДобавлено: 09-12-2010, 11:39
святой
здравствуйте я инвалид первой группы живу на Украине по виду на жительства сам я гр. России.Прожил 25 лет в Норильске счетаюсь как ребенок севера.Какие надбавки мне положино или доплата с России. уважением ко всем

Re: северный стаж

СообщениеДобавлено: 23-12-2010, 20:29
Михаил1951
Здравствуйте, Макар. Подскажите пожалуйста . Я с1971 по 1973год учился в Ухтинском инд.институте (Коми АССР) потом год работал. Войдет ли этот стаж приначислении пенсии в Украине как льготный (работа в районах крайнего севера)? И возможно ли получить подтверждение в ВУЗе о своем не оконченном образовании? Спасибо.

Северный стаж...

СообщениеДобавлено: 23-11-2011, 14:23
АлексаЛ
Добрый день!
Мама проработала в Магаданской области с 1974-1984 и с 1987-1993гг. Проблема в том, что договоров нет (делали несколько рас запрос, прислали только приказы), но есть справка что она действительно там работала и ее стаж приравнивается как 1*1,5(когда давали справку, сказали береги, она гарант твоего стажа 1*1,5). В пенсионном фонде все равно стаж считают как 1*1, так и, при средней з/п на то время 400-500р, она получает минимальную пенсию. Когда задали вопрос почему минимальная пенсия, с ПФ пришел ответ, в котором указали мол высчитывали пенсию (показатель ср.зп на 2007г * на коефициент)почему именно 2007г? Подскажите, имеет ли эта справка юридическую силу (заверена печатью и подписью предприятия) и вобще как быть в такой ситуации, стоит ли бороться и к кому обратится можно.
Заранее вам спасибо.

Re: Северный стаж...

СообщениеДобавлено: 26-12-2011, 08:51
Likvidator
АлексаЛ писал(а):
Мама проработала в Магаданской области с 1974-1984 и с 1987-1993гг. Проблема в том, что договоров нет (делали несколько рас запрос, прислали только приказы), но есть справка что она действительно там работала и ее стаж приравнивается как 1*1,5(когда давали справку, сказали береги, она гарант твоего стажа 1*1,5)..... Подскажите, имеет ли эта справка юридическую силу (заверена печатью и подписью предприятия) и вобще как быть в такой ситуации, стоит ли бороться и к кому обратится можно.
Имеет юридическую силу,что,как правило, доказывает суд:
[spoiler=Показать Постановление суда]П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2011 року

Суддя ... розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим про перерахунок пенсії,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АРК з вимогами визнати дії відповідача протиправними щодо позбавлення її права на пільгове обчислення страхового стажу, зобов'язати відповідача перерахувати та виплатити їй пенсію з 21 травня 2006 року, з урахуванням страхового стажу за період роботи в районах Крайньої Півночі за період з 24.10.1972 р. по 04.08.1989 року (16 років 08 місяців 24 дні), збільшеного на коефіцієнт 1,5.

Свої вимоги позивачка мотивує тим, що при обчисленні їй розміру пенсії відповідачем було враховано страховий стаж 33 роки 03 місяці 24 дні, в тому числі період з 24.10.1972 р. по 04.08.1989 року (16 років 08 місяців 24 дні) враховано, як такі, що відпрацьовані в районах Крайньої Півночі. Однак відповідачем не було враховано пільговий коефіцієнт 1,5 за час її роботи у районах Крайньої Півночі, що негативно вплинуло на розмір страхового коефіцієнту і привело до зменшення розміру пенсії.

Під час звернення до УПФУ в Красноперекопському районі в АР Крім, їй було роз’яснено, що їй відмовлено у застосуванні пільгового коефіцієнта 1.5 тому, тому що в неї немає письмових договорів про роботу на Крайній Півночі, вважає, що в матеріалах її пенсійної справи є в наявності документи, що підтверджують її стаж у районі Крайньої Півночі, а тому вказані дії УПФУ в Красноперекопському районі АР Крим є протиправними та такими, що порушують її конституційне право на соціальний захист.

Відповідач позов не визнав повністю, в своїх запереченнях посилається на те, що у позивача немає письмових договорів про роботу на Крайній Півночі і тому включити вказаний позивачем період часу до страхового стажу позивача неможливо.(а.с.22)

Дослідивши матеріали справи та матеріали пенсійної справи ОСОБА_1, суд прийшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Посвідченням пенсіонера (а.с. 4 ) підтверджено, що позивачка відноситься до категорії осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Позивачка зверталась до Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим та до Головного Управління Пенсійного Фонду України в АР Крим з заявою про роз’яснення причин стосовно того, чому при обчисленні розміру її пенсії не був застосований пільговий коефіцієнт 1.5 за період роботи у районі Крайньої Півночі з 24 жовтня 1972 року по 04 серпня 1989 року та перерахунок пенсії у відповідності до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»і їй було у цьому відмовлено (а.с.5-8).

В матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1 в наявності є документи, що підтверджують стаж її роботи в районах Крайньої Півночі, у тому числі:

- довідка Адміністрації селища Харп №189 від 21.09.2005 року, про те, що Харпська сільська Рада, Харпська сільська бібліотека знаходиться на території селища Харп муніципального утворення м. Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу Тюменської області. Згідно Постанови Ради Міністрів СРСР № 1029 від 10.11.1967 року, Ямало-Ненецький округ відноситься до районів Крайньої Півночі. (а.с. 25 пенс.справи)

- ОСОБА_1 в період з 24.10.1972 року по 21.11.1975 року працювала у Харпській сільській Раді, Харпській сільській бібліотеці ( а.с. 11 пенс.справи)

- уточнююча довідка ВАТ «Российские железные дороги»№ 17-309\Ш-16 від 19.04.2006 року, видана на ім’я ОСОБА_1, яка підтверджує стаж роботи в Воркутинському відділенні Північної залізничної дороги в період з 21.11.1975 року по 18.02.1982 року; (а.с. 26-27 пенс.справи)

- архівна довідка ВАТ «Российские железные дороги»№ 17-545\Ш-16 від 26.05.2006 року, видана на ім’я ОСОБА_1, яка підтверджує її роботу в районах Крайньої Півночі (а.с.27 пенс.справи)

- довідка ВАТ «Ямалонефтегазжелезобетон» № 267 від 22 березня 2005 року, видана

на ім’я ОСОБА_1, яка підтверджує стаж роботи на «Заводі будівельних

матеріалів» в період з 06.03.1982 року по 04.08.1989 року; та довідка про

перенайменування підприємства (а.с.28-29 пенс.справи)

Вказаний стаж роботи також підтверджується трудовою книжкою ОСОБА_1, копія якої, також перебуває в пенсійній справі (а.с.15-18).

Оскільки наявність вищевказаних документів підтверджує стаж роботи позивачки у районі Крайньої Півночі, то суд вважає, що Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим було зобов’язано під час призначення позивачеві пенсії врахувати пільговий коефіцієнт 1,5 за час її роботи у районі Крайньої Півночі.

Посилання відповідача щодо відсутності у позивача письмових трудових договорів за час роботи у районі Крайньої Півночі суд оцінює критично з наступних підстав:

Відповідно до п. 3 Постанови Ради Міністрів СРСР № 148 від 10 лютого 1960 року «Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради СРСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі»», зарахування одного року роботи за один рік та шість місяців було впроваджено з 01 березня 1960 року.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 26 вересня 1967 року «Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівнених до районів Крайньої Півночі», було скорочено тривалість трудового договору, що надає право на отримання пільг, передбачених ст. 5 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», з п’яти до трьох років.

Отже, єдиною умовою для отримання права на пільгове обчислення стажу при переході на пенсію (застосування коефіцієнту 1.5), починаючи з 01 березня 1960 року, було укладення трудового договору строком не менш ніж на п’ять років, а починаючи з 26.09.1967 року, цей термін було знижено до трьох років. Слід зазначити, що жодний з вищевказаних нормативно-правових документів не передбачав обов’язкового укладення письмового трудового договору.

Відповідно до положень ст. 24 Кодексу законів про працю Української РСР від 01.06.72 р, що діяли на момент виникнення трудових відносин між позивачкою та роботодавцями, трудовий договір укладається, як правило, у письмовій формі, укладання трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівників на роботу. Трудовий договір вважається укладеним і тоді коли наказу чи розпорядження не було видано, але працівника фактично було допущено до роботи. Таким чином, при укладанні трудового договору письмова форма договору в обов’язковому порядку не вимагається. А відповідно до ст. 48 КЗпП України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Аналогічні положення були закріплені в статті 15 Кодексу про працю РСФСР від 09.12.71 року, що діяли на момент перебування у трудових відносинах позивачки з роботодавцями, згідно яких також визначено, що «Трудовой договор (контракт) есть соглашение между трудящимся и предприятием, учреждением и организацией, по которому трудящийся обязуется выполнять работу по определенной специальности, квалификации или должности с подчинением внутреннему трудовому распорядку, а предприятие, учреждение, организация обязуется выплачивать трудящемуся заработную плату и обеспечивать условия труда, предусмотренные законодательством о труде, коллективным договором и соглашением сторон.»Відповідно до статті 39 цього Кодексу «Трудовая книжка является основным документом о трудовой деятельности работника».

На теперішній час, гарантії прав громадян, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, які прирівнені до районів Крайньої Півночі у галузі пенсійного забезпечення, передбачені Тимчасовою Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації від 15 січня 1993 року.

Відповідно до ст. 4 вказаної Тимчасової Угоди, при обчисленні пенсії або її частини, яка відповідає тривалості трудового стажу, виробленого в районах Крайньої Півночі або в місцевостях, прирівнених до районів Крайньої Півночі, до 01 січня 1991 року, на підставі статті 1 даної Угоди на території України визначення загального трудового стажу роботи, середньомісячного заробітку і розміру пенсії здійснюється згідно з її законодавством.

Відповідно до пункту 5 розділу ХУ «Прикінцеві положення»Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»№ 1058-ІУ від 09 липня 2003 року, період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівнених до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року.

Пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівнених до районів Крайньої Півночі, та на яких поширювалися пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівнених до районів Крайньої Півночі, відповідно до Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10 лютого 1960 року N 148 «Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівнених до районів Крайньої Півночі», Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 26 вересня 1967 року «Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівнених до районів Крайньої Півночі».

Пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.

Тобто, наявність письмового трудового договору не є виключною підставою для пільгового обчислення страхового стажу і вказана норма надає особі можливість надавати вказані документу за її вибором

Відповідно до п.п. 4, 5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р №22-1, звернення особою за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.

Пунктом 7 цього Порядку визначений вичерпний перелік документів, що мають бути подані особою, яка звертається за призначенням пенсії. Відповідно до п. 7 параграф «б»цього Порядку до заяви про призначення пенсії за віком за відсутності трудової книжки мають бути додані у тому числі документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 р №637 (далі —Порядок підтвердження наявного трудового стажу).

Статтею 62 Закону України «Про пенсіне забезпечення» визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка працівника.

Пункт 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 р №637 встановлює, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу органами Пенсійного фонду на місцях приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. При цьому пункт 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" доповнює, що у якості документів про стаж, які передбачені вищезазначеним Порядком підтвердження наявного трудового стажу, за період роботи до 01.01.91 року на Крайній Півночі чи в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген можуть надаватись договори або інші документи, що підтверджують право працівника на пільги, передбачені для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі чи місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі.

Перелік районів Крайньої Півночі і місцевостей, прирівнених до районів Крайньої Півночі, на яких розповсюджується дія Указів Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року і від 26 вересня 1967 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівнених до районів Крайньої Півночі», визначений постановою Ради Міністрів СРСР №1029 від 10.11.1967 року, куди входять Ямало-Ненецький округ, м. Воркута та її адміністративна територія, тощо.

За таких обставин, суд вважає, що вимоги відповідача стосовно надання позивачем письмового договору про роботу на Крайній півночі для підтвердження пільгового стажу є незаконними, а його дії в частині позбавлення позивача права на пільгове обчислення страхового стажу за період роботи на Крайній Півночі, є протиправними.

Дослідженням наданих сторонами доказів встановлено, що на момент призначення пенсії позивачу в матеріалах пенсійної справи знаходились необхідні документи про трудовий стаж, а саме копія трудової книжки на його ім'я, довідки які давали право позивачеві для нарахування пенсії з урахуванням стажу роботи на Крайній Півночі.

Відповідно до ч. 2 ст. 46 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Відповідно до ст.87 Закону України „Про пенсійне забезпечення" суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.

Відповідно до п.8 ч.6 ст.183-2 КАС України суд допускає негайне виконання постанови.

Керуючись ст.ст. 2, 11, 17, 18, 158-162, 183-2, 256 КАС України, ст.46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.62 Закону України «Про пенсіне забезпечення», Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р №22-1, Тимчасовою Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації від 15 січня 1993 року, Указом Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівнених до районів Крайньої Півночі», Постановою Ради Міністрів Союзу РСР від 10 лютого 1960 року N 148 «Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівнених до районів Крайньої Півночі», Указом Президії Верховної Ради Союзу РСР від 26 вересня 1967 року «Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівнених до районів Крайньої Півночі», Постановою Ради Міністрів СРСР № 1029 від 10.11.1967 року, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим щодо позбавлення ОСОБА_1 права на пільгове обчислення страхового стажу шляхом зарахування одного року роботи в районі Крайньої Півночі за один рік шість місяців, за період з 24.10.1972 р. по 04.08.1989 року.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 пенсію з 21 травня 2006 року, з урахуванням страхового стажу за період роботи в районах Крайньої Півночі з 24.10.1972 р. по 04.08.1989 року, збільшеного на коефіцієнт 1,5; з урахуванням виплаченої пенсії з 21.05.2006 року без врахування страхового стажу за період роботи в районах Крайньої Півночі.

Постанова суду підлягає негайному виконанню.[/spoiler]

Re: северный стаж

СообщениеДобавлено: 25-07-2013, 08:43
Leonid53
Здравствуйте, участники форума. Пишу по просьбе отца, который сейчас пытается оформить пенсию и разобраться во всех хитросплетениях учета Северного стажа.
С сентября 1986 по ноябрь 1995 гг. он проработал в Тюменской области в Аганской геологоразведовательной экспедиции слесарем по ремонту бурового оборудования в полевых условиях (местность приравнена к районам Крайнего Севера). Сам характер работы на буровых предусматривал заключение трудового договора.
Трудовые договора были заключены в 1986, 1989, 1992 гг. (есть подтверждающие справки из бюро по бронированию жилья, где указано, что они выданы на основании Трудового договора). В трудовой книжке также есть запись об увольнении в связи с окончанием трудового договора (никакого номера договора нет).
при оформлении документов о назначении пенсии в ПФ требуют предоставить трудовые договора для исчисления стажа и назначения пенсии. В архивной справке о работе на Севере указано, что "...в связи с многочисленными переименованиями (4 раза)", сменами руководства и т.д. в архиве договора не сохранились." В местном городском Голжилуправлении, в составе которого раньше было бюро по бронированию жилья, ответили, что договора не хранят, в архив не сдают и их просто выбросили.
Прошу ответить: является ли наличие справок о бронировании жилья и запись в трудовой книжке об увольнении в связи с окончанием трудового договора достаточным основанием для признания того, что работа на Севере выполнялась по трудовому договору или это доказывают через суды.
Хотелось бы получить ответ

Re: северный стаж

СообщениеДобавлено: 25-07-2013, 10:08
argon
Leonid53 писал(а):
...Прошу ответить: является ли наличие справок о бронировании жилья и запись в трудовой книжке об увольнении в связи с окончанием трудового договора достаточным основанием для признания того, что работа на Севере выполнялась по трудовому договору или это доказывают через суды.
Хотелось бы получить ответ

Читайте еще: ''Стаж в районах Крайнего Севера''

Re: северный стаж

СообщениеДобавлено: 25-07-2013, 11:31
Leonid53
Спасибо, будем изучать

Re: северный стаж

СообщениеДобавлено: 05-08-2013, 18:17
Макар
Рекомендую изучить ухвалы ВИЩОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ УКРАЇНИ по данному вопросу. Все подтверждают, что договор не обязателен! Используйте мотивировку касационного суда для составления заявлений в ПФ, исков в суд, аппеляций, кассаций.
1 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/32053117
2 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/26238473
3 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/31616400
4 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/28131497
5 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/29333151
6 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/29268511
7 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/32027422
8 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/29580114

Re: северный стаж

СообщениеДобавлено: 06-01-2015, 21:07
владимир геннадьевич
Проработал в Якутии ,в шахте,по договору с апреля 1986г. по апрель 1992г. 6 лет справки есть,запись в трудовой есть,подтверждение с архива пришло. Мне 51 год. Подал документы на получение пенсии. Мне сказали. что посчитают до 1 01 91г. год за полтора, а дальше год за год. Поэтому пенсию получу минимум через год. Может кто-то подскажет что можно сделать в этой ситуации? Может можно сослаться на какой то закон? Помогите пожалуйста.