Список форумов Проблеми чорнобильців Пенсії та судові справи чорнобильців Пенсии чернобыльцев и двохскладова формула

Пенсии чернобыльцев и двохскладова формула

Пенсії за Законом № 796-XII Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
konchak участник

Сообщения: 166
Откуда: Львівщина
Хочу кое-что объяснить к выложенным материалам.
Я не дал пенсионному шансов рассчитать пенсию иначе, ибо предъявил только справку о зарплате за работу на ликвидации. Других документов попросту не дал. Пенсия до решения суда небольшая (минимальная), конечно, (обыкновенная была бы почти вдвое больше), но единой методики расчета индексации заработка так и не нашел. Воспользовался тем, что предоставил пенсионный. Думаю, после решения апелляционного суда мы еще поспорим с ПФУ и пенсия будет больше. Но это решение - уже прямой прецедент для других "нереальных" (как назвал нас Азаров) чернобыльцев-неинвалидов. Думаю, и заработок будет привязан по-другому. Зато теперь мне намного легче будет после установления инвалидности. До сих пор не было ни денег, ни времени (по той же причине отсутствия финансов) заниматься инвалидностью (болячек хватает, да и в больницы приходилось обращаться не раз, хоть до Чернобыля был абсолютно здоровым). Так что эта пенсия - только этап.
А вот единый порядок индексации чернобыльского заработка не помешал бы всем. Проще было бы рассчитывать по последней постанове, чего и буду, возможно, добиваться. Как и советуют эксперты - через коэффициент. А потерю здоровья можно оценивать в 30%, как и заложено в Законе для 2-й категории. Но у каждого свой вариант.
И все-таки даже в этом варианте получается в районе 3 тысяч, что втрое больше минималки. И лучше, чем 1700 обычной.

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
konchak писал(а):
...Я не дал пенсионному шансов рассчитать пенсию иначе, ибо предъявил только справку о зарплате за работу на ликвидации. ...
Данные о Вашей зарплате после июля 2000 года предоставляются без Вашего участия работодателем. ПФ всегда с удовольствием идет на расчет пении по двухскладовой, было бы только Ваше желание.

Ваши требования к ПФ в Вашем иске в основном касаются двух моментов (недоплату по ст.51 для упрощения не рассматриваем):
1. Незаконное ограничение размера 1-й складовой пенсии суммой 168 грн.
2. Отсутствие индексации 1-й складовой.

Не хочется Вас огорчать, но в Вашем иске и в решении суда ПИ есть некоторые проколы, которые может использовать ПФ:
1. Ограничение 168-ю гривнами осуществлено не Законом 1058, как считаете Вы, а постановлением КМ. Суд в обосновании своего решения не указал правовых оснований, которыми действия ПФ по ограничению Вашей пенсии 168-ю гр признаются неправомерным, что может быть использовано при апелляции не в Вашу пользу.
2. Ваше утверждение, что "«положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років згідно із Законом N 3108-IV ( 3108-15 ) від 17.11.2005, ВВР, 2006, N 1, ст.18»., а не для встановлення пільг та обмежень." не корректно, т.к. 1-я складовая рассчитывается по законодательству, что действовало на тот период (до 2004 г.), и поэтому применение ограничения тремя минимальными пенсиями, заложенное в ст 19 (или 17?) ЗУ1788 правомерно. Речь может только идти о резмере этого ограничения. Т.Е. не 168 гривен, а примерно около 1000 грн.
3. Приведенная Вами сумма индексации 1377 грн (2625-1038) не подкреплена расчетами и несколько завышена, что также может быть оспорена пенсионным фондом.

konchak писал(а):
А вот единый порядок индексации чернобыльского заработка не помешал бы всем.
Согласен, но ни Законом, ни постановлением индексация, кроме как по ч.1,2 ст.42 ЗУ1058 не предусмотрена... А там копейки...

konchak писал(а):
.. А потерю здоровья можно оценивать в 30%, как и заложено в Законе для 2-й категории.
Где Вы это увидели в Законе?

konchak писал(а):
Но у каждого свой вариант. ...
Поэтому я и предлагаю духскладовую не применять, а использовать действующую редакцию 796, но не через п.2 ст.27 ЗУ1058, использование которой возможно лишь по желанию пенсионера[/i]

konchak участник

Сообщения: 166
Откуда: Львівщина
Al418
Главным в суде с моей стороны было доказать то, что я имею право на расчет пенсии по чернобыльскому Закону, и он первичен во всех спорных моментах.
Насчет корректности - я бы даже не хотел дискутировать. Пенсия же рассчитывается в 2011 году и 168 гривен - полный абсурд. Если бы законодатель планировал именно так ограничить пенсию – он бы и записал в законе именно 168 грн, ибо ничего уже меняться не будет. Во вторых, я настаивал на расчете именно по чернобыльскому Закону, и согласен со всеми его ограничениями.
30% потери трудоспособности – 51 статья. Почему нельзя интерпретировать ту доплату за потерю здоровья как фактическое признание государства в том, что такой факт имеет место. Иначе почему выплачивают, если человек полностью здоров?
Сумма индексации полностью копирует механизм и коэффициенты расчета пенсионного фонда, так что отсюда им не спрыгнуть (надеюсь). В крайнем случае, придется идти в суд еще раз.
Вообще-то, главным для меня было зафиксировать в суде справку о зарплате 2008 года, так как архив моей фирмы потерян (украли сейф с документами, которые сожгли, а сейф сдали в металлолом) в 2009-м. А восстанавливать справку через суд будет намного дольше и сложнее (хоть возможно, ибо в архивах треста сохранена часть дублирующих документов). Согласен, что двоскладовая формула – не ахти. В любом случае на приличную пенсию трудно рассчитывать. Но не думаю, что в будущем к ней не будет уточнений. Ибо философия такой льготы понятна и в некоторых случаях может помочь чернобыльцам. Остальные сегодняшние моменты – вполне устранимы.
Кстати, именно эту льготу используют сейчас для рассчета инвалидам (1-й категории). Не исключаю, что она может бать применена и ко 2-й категории, с коэффициентом 0,25 или 0,3. Своя логика в этом имеется.
Комп’ютер постійно переключається на українську. Тому закінчу на ній.
Я пішов на цей розрахунок, бо навіть пенсійному важко доводити, що 400 гривень пільгової пенсії за 35 років стажу – нормально. Судді також люди. Окрім того, далеко не легше в суді отримати потрібне рішення за законом. Ваша пропозиція адекватна і я згідний, поте нам (чорнобильським організаціям) вартувало б спільно опрацювати один алгоритм оскарження і його дотримуватись. Та не всім вигідно розраховувати пенсію із зарплати в зоні. Зі мною працювали хлопці із Закарпаття, котрі на момент призову були безробітними (сезонні працівники). Їм то як діяти?
Враховуючи, що я таки оформлюю інвалідність, мені вигідним був саме цей варіант. Кому прив’язка не світить – шукає свого. Більшість не шукають жодного і отримують мінімалку плюс 15% втрати здоров’я. І це найстрашніше. Якщо в Донбасі чи Луганську ліквідаторів - інвалідів – 90 %, то на Заході України – 10%. За рішенням судів із них не більше 10% отримували пенсію. Звідси і нібито тиша щодо протестів. Постанова уряду спрацювала на них.
Основна маса – 2 категорія( А помирає найчастіше у моєму районі -третя.) Причому 2-га, це в основному люди, котрі працювали в травні-липні на проммайданчику, водії, котрі возили цемент, відсипали греблю. А інваліди – міліціонери та лікарі. Таке життя. :sad2:

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
konchak писал(а):
...Вообще-то, главным для меня было зафиксировать в суде справку о зарплате 2008 года,...
Если ПФ Ваши документы не принимал к производству, то эта цель не достигнута, т.к предметом спора являлось
иск писал(а):
нарахувати ... без неправомірних обмежень згідно із приведеним розрахунком
- но не подтверждение достоверности предоставленных данных.
Приведенная Вами фраза:
иск писал(а):
Перша складова пенсії мені нарахована не із всього заробітку, ... а тільки із суми 854,40 крб СРСР ( до того ж незрозуміло, звідкіля ця цифра взялась).
не касается ограничения 168 грн (три минимальных пенсии, исходя из суммы 56 грн) и не отображает, какие именно ограничения применил ПФ, беря в расчет Ваш заработок в сумме 854,40. Ваш расчет, кстати, также не верен, т.к. в соответствии с ЗУ1788 размер пенсии составляет 55% от заработка плюс 1% за каждый год сверх 20 лет; всего П = Зср*0,55 + Зср*(27-20)*0,01 = Зс*0,62 и все! Ну и плюс 30% от минимальной, с этим все ясно и вопросов ни у кого не возникает.
Таким образом в Вашем расчете дважды присутствует доплата за стаж свыше 20 лет, что приводит к сомнениям в правильности определения и Вашего заработка в зоне. Разница не очень большая, но дает повод сомневаться в предоставленных Вами расчетах.

konchak писал(а):
Насчет корректности - я бы даже не хотел дискутировать. Пенсия же рассчитывается в 2011 году и 168 гривен - полный абсурд.
Абсурд в сумме трех минимальных пенсий (168 грн), но не в правомочности применения ЗУ1788:
ч.2 ст.27 ЗУ1058 писал(а):
2. За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за
віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання
чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше
діючого законодавства
- 1-я складовая рассчитывается на основании ранее действующего законодательства, т.е. ЗУ1788 (который, кстати, действует и по-ныне для тех, которым пенсия начислена именно по этому Закону), поэтому применение ограничений, заложенных в этом Законе, правомочно.

konchak писал(а):
30% потери трудоспособности – 51 статья. Почему нельзя интерпретировать ту доплату за потерю здоровья как фактическое признание государства в том, что такой факт имеет место.
Государство это признает и доплачивает именно за потерю здоровья:
ст.51 ЗУ796 писал(а):
Особам, віднесеним до категорії 2, щомісячна додаткова пенсія
за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі...
-а 30% (с 23 июля 2011 и на 2012 год - 15%) - это размер доплаты, а не процент потери трудоспособности и как бы Вам не хотелось, применить эту аналогию не удастся.

konchak писал(а):
Главным в суде с моей стороны было доказать то, что я имею право на расчет пенсии по чернобыльскому Закону, и он первичен во всех спорных моментах.
А это ПФ и не оспаривает. Единственное, что нужно отстаивать в суде ликвидаторам (не инвалидам), это возможность применения ст.ст. 56,57 Закона без обязательной, по идее ПФ, привязки их к двухскладовой формуле; незаконность ограничения 1-й складовой суммой 168 грн и отсутствие индексации ее размера; размер доплаты по 51-й статье в различные периоды.

konchak писал(а):
Я пішов на цей розрахунок, бо навіть пенсійному важко доводити, що 400 гривень пільгової пенсії за 35 років стажу – нормально.
Для меня участие в ликвидации обернулось потерей 1000 гривен пенсии. Если бы я ушел на пенсию сейчас, а не раньше, то из-за роста Зс в последние годы моя пенсия была бы в полтора раза выше. ПФ мое участие также "оценивает" в 168 грн.

konchak участник

Сообщения: 166
Откуда: Львівщина
Пф не заперечує і довідка про зарплату справжня. Але я взяв 4 роки тому довідку тільки за 2 місяці роботи в зоні, беспечно вважаючи, що всю ще встигну взяти. Тепер у мене розірвані 5-тирічні терміни. Із двох повних періодів, котрі залишились, не виходить навіть коефіцієнту 2.
Тепер повернімося до "раніше діючого законодавства".
Стаття 15. Пенсії громадянам, які постраждали від
Чорнобильської катастрофи

Умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які
постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом
Української РСР "Про статус і соціальний захист громадян, які
постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 ) або
їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених
цим Законом.

В заяві я однозначно висловив бажання отримувати пенсію за 796-м. У програмуванні це, здається, називається зацикленням. Суд постановив нарахувати мені пенсію
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі нарахувати ОСОБА_1 пенсію як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії пенсії відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 року без неправомірних обмежень


Не бачу в цьому рішенні неправомірності. Адже це також пенсія, нарахована згідно із раніше діючим законодавством. У законі не сказано, згідно із яким раніше діючим законодавством має розраховуватись пенсія. моя версія має таке ж право на застосування, як і ваша. Так що дозвольте поставити під сумнів ваше твердження про те, що 1-я складовая рассчитывается на основании ранее действующего законодательства, т.е. ЗУ1788. Оце т.е. не є таким вже однозначним не тільки для мене, а і для судді. Якщо б це було по-Вашому, то так було б записано і в Законі.


Відносно наданих розрахунків - я і не претендую на безпомилковість. Тут із вами згоден. Я чомусь думав, що суд буде уважно вивчати справу. Але... Думаю, що ще доведеться посперечатись з ПФ.

Дивує мене, що не вдасться використати аналогію щодо 30%.Адже



Стаття 13. Обов'язок держави перед громадянами за шкоду,
завдану внаслідок Чорнобильської катастрофи

Держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду
громадянам та зобов'язується відшкодувати її за: { Абзац перший
частини першої статті 13 в редакції Закону N 230/96-ВР від
06.06.96 }
1) пошкодження здоров'я або втрату працездатності громадянами
та їх дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
На державу покладаються також зобов'язання щодо своєчасного
медичного обстеження, лікування і визначення доз опромінення
учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та
потерпілих від Чорнобильської катастрофи.


Тобто, визначення % втрати працездатності - обовязок держави, а не наш з Вами. Ми свою справу зробили 25 років тому.

Мені сподобався і Ваш підхід, і знання законів, і дотошність в аналізі. Респект! Сподіваюсь, вона допоможе не тільки мені, а й іншим.
До речі


З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про статус і соціальний захист громадян, які
постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Р о з д і л I

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Мета та основні завдання Закону
Державна політика в галузі соціального захисту потерпілих від
Чорнобильської катастрофи та створення умов проживання і праці на
забруднених територіях базується на принципах:
соціального захисту людей, повного відшкодування шкоди
особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;


Ми маємо один Закон, в якому повністю закладені всі пільги, компенсації та обмеження. Все інше - від лукавого. З того і виходимо. Іншого виходу не бачу.

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
konchak писал(а):
У законі не сказано, згідно із яким раніше діючим законодавством має розраховуватись пенсія. моя версія має таке ж право на застосування, як і ваша. Так що дозвольте поставити під сумнів ваше твердження про те, що 1-я складовая рассчитывается на основании ранее действующего законодательства, т.е. ЗУ1788.

Я то позволю, а вот ПФ и судья - нет:
Призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться
відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення"
( 1788-12 )
і цього Закону.,
а
Призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться
відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне
пенсійне страхування" ( 1058-15 )
і цього Закону.
- т.е. в обоих случаях начисляется пенсия по Закону 796, но вот рассчитывается или по 1788 или 1058, в зависимости от времени начисления пенсии, "выгодности" перехода с одного расчета на другой в 2004 году и желания пенсионера после 2004 года.

Кроме того, приведенный Вами расчет П=ЗП*0,55 + ЗП*0,01*(27-20) произведен по Закону 1788, а по Закону 1058 пенсия рассчитывается иначе, причем гораздо выгоднее для пенсионера, но вот заставить ПФ рассчитать Ваш заработок исходя из заработка в зоне в соответствии со ст.57 и доплату по ст.56 можно только через суд. Расчет пенсии по ЗУ1058 (но не в соответствии с п.2 ст.27) выгоднее для тех пенсионеров, кто вышел на пенсию сравнительно недавно или продолжал работать, уже находясь на пенсии.

Почитайте еще здесь: http://pension.biz.ua/viewtopic.php?p=34281#34281
и отсюда и далее: http://pension.biz.ua/topic879-157.html

konchak участник

Сообщения: 166
Откуда: Львівщина
в обоих случаях начисляется пенсия по Закону 796, но вот рассчитывается или по 1788 или 1058


Чи в розрахунок входять обмеження? Розрахунок - це тільки формула.

Из ответа мне пенсионного
Ви отримуєте пенсію за віком, призначену відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" зі зменшенням пенсійного віку на 8 років з 28.01.2011. Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які працювали 1987 року в зоні відчуження не менше як 14 календарних днів, мають право на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку на 8 років. Такі пенсії призначають та виплачують відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до ст. 49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" встановлюють у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яку призначають після виникнення права на державну пенсію.
Зокрема, особам, віднесеним до категорії 2, щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здорв'ю, призначають у розмірі 15 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 1 січня 2011 року відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність,становить 750 грн.
Згідно зі статтею 57 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" обчислення середньомісячного заробітку здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Зокрема, у разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 цього Закону середньомісячний фактичний заробіток може братися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення .Але так як Ви працювали на територіях радіоактивного забруднення менш ніж 12 місяців, середньомісячний заробіток визначають шляхом поділу загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців. Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статгі 27 цього Закону заробітну плату для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набуття чинності цим Законом визначають на умовах і в порядку, передбачених у законодавстві,що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набуття чинності цим Законом - на умовах, передбачених в абзаці першому цієї частини.
Заробітну плату за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховують для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
У частині другій статті 27 Закот визначено, шо за бажанням застрахованої особи, частину розміру пенсії за віком за період страхового стажу до дня набуття чинності цим Законом може бути визначено відповідно до раніше чинного законодавства, а частину розміру пенсії за період страхового стажу після набуття чинності цим Законом - відповідно до цього Закону.
До того ж частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше чинним законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених у Законі для відповідних категорій пенсіонерів (максимальний розмір пенсії встановлено в статті 19 Закону України "Про пенсійне забезпечення" не більше, ніж 168 грн).


Як бачите, ПФ навіть не читає законів, бо в ст.19 нема 168 грн.

Окрім того, що ж робити із моїм правом вибору пенсійного забезпечення. Обмеження пенсії 168-ма грн ніде в законі нема. А постанова КМУ вірніше, її застосування - доволі суперечливий момент, котрий, вважаю, можна оскаржувати в суді. З чим мій суд погодився.

У мене шляху назад нема. Мушу добивати до кінця.

А тепер ще із відповіді мені пенсійного.
Пенсію Вам обчислено відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" за страхового стажу 34 роки 2 місяці 27 днів із заробітної плати за період роботи в зоні відчуження травень, червень 1987 року (перша складова) та за період з 01.01.2004 по 28.02.2011 року (друга складова) - індивідуальний коефіцієнт заробітку - 1,21963. Коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1,35 становить 0,09675 (стаж після 2004 р.- 7 р.*12 +2 міс.* 1,35:1200), заробіток для обчислення пенсії -- 0,08544 (за першою складовою), 2418,08 грн. (за другою складовою) (1,21963*1982,63 (середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2010 рік)).
З 28.01.2011 року розмір Вашої пенсійної виплати становить 898,68 грн., а саме: -168,00 гри. - розмір пенсії з обмеженням (частина друга статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перша складова);
-233,95 грн. - розмір пенсії за віком, обчислений відповідно до ст. 27 Закону (0.09675( коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1,35)* 2418,08 (заробітна плата для обчислення пенсії, друга складова)):
-348.05 грн. - доплата до прожиткового мінімуму (750.00 грн).
-112,50 грн. - додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю особам, віднесеним до категорії 2 (750 грн. * 15%).
Отже, Ваша пенсія обчислена відповідно до норм чинного законодавства.


Сам розрахунок такий, що майже нічого не видно. Але зрозуміти можна. Зрештою, це є в позовній заяві.

Що означає термін "відповідних категорій пенсіонерів"? Віднесення сюди чорнобильців я й оскаржував, бо вважаю, що їхні обмеження викладені в 796 Законі, що, зрештою, ніхто і ніколи не заперечував. Може все трохи сумбурно, але Ви зрозумієте основні моменти мого позову.

Основна думка, що для чорнобильців основним є саме чорнобильський за кон. Суд мої аргументи прийняв. Що буде в апеляційному - побачимо невдовзі.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
konchak писал(а):
в обоих случаях начисляется пенсия по Закону 796, но вот рассчитывается или по 1788 или 1058


Чи в розрахунок входять обмеження? Розрахунок - це тільки формула.

Из ответа мне пенсионного
(максимальний розмір пенсії встановлено в статті 19 Закону України "Про пенсійне забезпечення" не більше, ніж 168 грн).


Як бачите, ПФ навіть не читає законів, бо в ст.19 нема 168 грн.

Окрім того, що ж робити із моїм правом вибору пенсійного забезпечення. Обмеження пенсії 168-ма грн ніде в законі нема.

Нагадайте ПФУ чи суду,про ст.97:
http://pension.biz.ua/topic258.html
~Jhellico писал(а):
Там даже такой цифры...нет

Кроме Закона 1788, и другие НПА имеются ;) Откуда берется 168, я не раз говорил...

Законов много....разных и хороших :twisted:
Поясните,например,в какую цифру превратится 168,если выполнить
выделенные мною объяснения тети эксперта,при назначении
такой пенсии с 01.05.2008 года :?: :roll: :?:
http://20minut.ua/news/13672?id=13672
Консультує експерт з загальнообов’язкового державного пенсійного страхування Експертної ради при Мінпраці та соціальної політики України Наталія Горюк. — Майже рік, як я відмовилась від отримання пенсії, працюю, сплачуючи внески із заробітної плати. Як у подальшому це вплине на розмір моєї пенсії? — Законодавством, що діяло до 1 січня 2004 року, передбачалась можливість відмови від отримання пенсії з подальшим підвищенням розміру пенсії на 10% основного розміру пенсії за кожний повний рік роботи, але не більш як 40%. Таке право надавалось як тим особам, які уже отримують пенсію, так і тим, котрі тільки набули права виходу на пенсію за віком. Законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” надається право відкладення виходу на пенсію особам, які набувають права виходу на пенсію за віком. Оскільки Ви скористалась своїм правом відмови від отримання пенсії за раніше діючим законодавством, розмір пенсії буде підвищений: за період до 1 січня 2004 року — з урахуванням норм Закону “Про пенсійне забезпечення”, а за період після 1 січня 2004 року — з урахуванням Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Дописувачці доцільно все-таки повідомити в даний час орган Пенсійного фонду про те, що вона продовжує працювати, відмовившись від отримання пенсії, відповідно до норм законодавства, що діяло раніше, щоб остаточно врегулювати це питання. — Чула, що є можливість призначати пенсію за “двоскладовою формулою”. Що це означає? — З 1 січня 2004 р. передбачена можливість обчислити пенсію за віком за “двоскладовою формулою”. Це другий варіант розрахунку пенсії за віком як такої, що складається з двох частин. При такому механізмі обчислення пенсії здійснюється так: обчислюється частина пенсії за період роботи до 1 січня 2004 року та частина пенсії за період роботи після 1 січня 2004 року. Частина пенсії за страховий стаж до 1 січня 2004 року розраховується за нормами Закону “Про пенсійне забезпечення”: 55% заробітку за стаж 20 років у жінки та плюс по 1-му відсотку за кожний рік понад 20 років, але не більше, ніж 75% (для осіб, які працюють на роботах із шкідливими та важкими умовами праці за Списком №1 — 85%). Пенсія обчислюється за вибором: або із заробітку за будь-яких 60 календарних місяців роботи підряд до 1 липня 2003 р. та за весь період роботи, починаючи з 1 липня 2003 р. по 31 грудня 2003 р. (1) або із заробітку за 24 останніх календарних місяці роботи до 31 грудня 2003 р. (2). Заробіток коригується відповідно до постанови Кабміну від 24 липня 2003 р. №1151 та враховується в межах максимальної величини заробітку, із якого сплачуються страхові внески до соцфондів. Обчислений розмір пенсії обмежується максимальним розміром 168 грн. (за Списком №1 — 224 грн.). Друга складова — частина пенсії за період роботи з 1 січня 2004 р. обчислюється за нормами нового закону: обраховуються місячні коефіцієнти заробітку за кожний місяць зарплати, починаючи з січня 2004 р. і до моменту звернення за пенсією та середньоарифметичний коефіцієнт заробітку, визначається заробітна плата для обчислення пенсії шляхом множення середньої заробітної плати для обчислення пенсії за рік, який передує року звернення за призначенням пенсії, на середньоарифметичний коефіцієнт, визначається коефіцієнт страхового стажу теж за період роботи з 1 січня 2004 р. та розмір пенсії за новою формулою (П=Зп х Кс). Розмір заробітку обмежується максимальною величиною заробітку, із якого сплачуються страхові внески до соцфондів, яка на даний час становить 2660 грн. Загальний розмір пенсії складатиметься із суми двох частин пенсії: розміру пенсії за період до 1 січня 2004 р., проіндексованої до моменту призначення пенсії, та розміру пенсії за період після 1 січня 2004 року.


Как применить к первой складовой пенсии,например...
следующую статью действующего в 2008 году ЗУ 1788 :?:
Стаття 97. Підвищення пенсій у зв'язку з індексацією грошових доходів населення
( Дію статті 97 відновлено у зв'язку з втратою чинності Декрету N 7-92 на підставі Закону N 534/96-ВР від 21.11.96 )
( Дію статті 97 зупинено з грудня 1992 року згідно з Декретом N 7-92 від 09.12.92 )
Пенсії щороку підвищуються відповідно до індексації грошових доходів населення, але не менш як на 2 проценти заробітку, з якого обчислено пенсію (стаття 64). В усіх випадках зазначене підвищення не може бути менше 2 процентів мінімальної пенсії за віком.


Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Al418 писал(а):
в обоих случаях начисляется пенсия по Закону 796, но вот рассчитывается или по 1788 или 1058, в зависимости от времени начисления пенсии, "выгодности" перехода с одного расчета на другой в 2004 году и желания пенсионера после 2004 года.

Ваше или "не клеиться к разнице" из закона 1058:
Розділ XV

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2004 року
13. У разі якщо особа має право на отримання пенсії,
щомісячного довічного грошового утримання відповідно до законів
України ... "Про статус і соціальний захист громадян,
які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 )
та цього Закону, призначається одна пенсія,
щомісячне довічне грошове утримання за її вибором. При цьому
різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до
зазначених законодавчих актів, та розміром пенсії із солідарної
системи
відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів
Державного бюджету України.

{ Пункт 13 розділу XV в редакції Закону N 3668-VI ( 3668-17 ) від
08.07.2011 }
:nono:
ИзПП ЗУ 1058 следует,что размер(в том числе и 1 складовой) берется из ЗУ 796 :!:
Или Вам известен НПА,отменивший льготы для чернобыльцев по 1 складовой :?:

~Jhellico Аватара пользователя
эксперт

Сообщения: 3007
Откуда: Україна, Чернігів

konchak писал(а):
в ст.19 нема 168 грн.

В ст. 19 є
Закон 1788 писал(а):
Максимальний розмір пенсії не може перевищувати трьох... мінімальних пенсій за віком.

На 31.12.2003 це складало 150 грн., з урахуванням
Пост. 1783 писал(а):
4-1. При призначенні пенсій відповідно до частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" застосовуються мінімальний та максимальний розміри пенсій (з урахуванням цільової грошової допомоги), що встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2003 р. N 544 "Про підвищення розмірів трудових пенсій", збільшені на 12 відсотків.

буде якраз 168 грн.

Що означає термін "відповідних категорій пенсіонерів"?

Якщо Ви маєте на увазі
ст.27 Закону 1058 писал(а):
не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів

то це означає, що різні категорії мали різні максимуми ("звичайні" пенсії за віком - 3 мінімальних, за списком 1 - 4 мінімальних, з наявним стажем підземних робіт - ще більше), і їх усіх тут перераховувати не стали...

konchak участник

Сообщения: 166
Откуда: Львівщина
С ума сойти можно!!! Я еще и близко не подобрался к этим дебрям. Не верю, что найдется суд, способный адекватно изучить этот вопрос...
:cry:

koks активист

Сообщения: 1078
konchak писал(а):
С ума сойти можно!!! Я еще и близко не подобрался к этим дебрям. Не верю, что найдется суд, способный адекватно изучить этот вопрос...
:cry:

Если пенсия назначена по ЗУ796 и ЗУ1058 в 2011 г., в распечатке написано- заработок для начисления... И указан конкретный размер...?

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
konchak писал(а):
Сам розрахунок такий, що майже нічого не видно.
Ну отчего же? Как раз и видно:
1. Признание ПФ в том, что пенсия назначена Вам именно по Закону 796
2. Наличие ограничения 1-й складовой постановлением КМ №1783;
3. Отсутствие какой-либо индексации 1-й складовой
4. Размер дополнительной пенсии по ст.51 не соответствует Закону
5. Произвольное, не соответствующее Закону, трактование ст.57 и, соответственно неверный расчет первой складовой. (что, впрочем, в изложении ПФ никакого значения не имеет вследствие ограничения 168-ю грн)
Последний раз редактировалось Al418 16-01-2012, 21:36, всего редактировалось 1 раз.

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
Likvidator писал(а):
...
тетя из ПФ писал(а):
Загальний розмір пенсії складатиметься із суми двох частин пенсії: розміру пенсії за період до 1 січня 2004 р., проіндексованої до моменту призначення пенсії, та розміру пенсії за період після 1 січня 2004 року.
О порядке индексации тетя скромно умалчивает
Likvidator писал(а):
Как применить к первой складовой пенсии,например...
следующую статью действующего в 2008 году ЗУ 1788 :?:
Стаття 97. Підвищення пенсій у зв'язку з індексацією грошових доходів населення
...Пенсії щороку підвищуються відповідно до індексації грошових доходів населення, але не менш як на 2 проценти заробітку, з якого обчислено пенсію (стаття 64). В усіх випадках зазначене підвищення не може бути менше 2 процентів мінімальної пенсії за віком.

Тетя скажет, что ст.97 индексирует пенсии по первой складовой только до 2004 года, после 2004 - "відповідно до діючого..." Скорее всего Вы правы и логично было бы индексацию 1-й складовой производить именно по ЗУ1788, т.к. 1-я складовая рассчитывается по закону 1788, действующему до сих пор. Может ~Jhellico подскажет?

Likvidator писал(а):
Ваше или "не клеиться к разнице" из закона 1058:
Клеится: по 1788 в составе двухскладовой, по 1058 - без оной. Впрочем, клеил не я, а законодатель.

Likvidator писал(а):
Или Вам известен НПА,отменивший льготы для чернобыльцев по 1 складовой
А я где нибудь говорил, что льготы по 1-й складовой отменены? Другое дело, что КМ оценил эти льготы астрономической суммой в 168 грн.

Likvidator эксперт

Сообщения: 7606
Al418 писал(а):
Likvidator писал(а):
ст.97 индексирует пенсии по первой складов
Тетя скажет, чтоой только до 2004 года, после 2004 - "відповідно до діючого..."
:nono:
Тетя пойдет читать закон:
2. За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за
віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання
чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше
діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період
страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, -
відповідно до цього Закону.

При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за
раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних
розмірів пенсій, визначених законом
для відповідних категорій
пенсіонерів
, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за
віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що
діяли на день набрання чинності цим Законом.

Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим
законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом
до дня її призначення
в порядку, передбаченому частинами першою та
другою статті 42 цього Закону.

Al418 писал(а):

Likvidator писал(а):
Или Вам известен НПА,отменивший льготы для чернобыльцев по 1 складовой
А я где нибудь говорил, что льготы по 1-й складовой отменены? Другое дело, что КМ оценил эти льготы астрономической суммой в 168 грн.
А где КМУ написал эту астрономическую сумму- 168 гривен , если в законе написано:
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за
раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних
розмірів пенсій, визначених законом
для відповідних категорій
пенсіонерів
,после чего следует ее увеличение:
підвищується з дня набрання чинності цим Законом
до дня її призначення
в порядку, передбаченому частинами першою та
другою статті 42 цього Закону.[/u]

:?:
Согласно аналогии закона,пенсии по ПКМУ 1210 -это чистая 1 складовая для инвалидов

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
Likvidator писал(а):
Тетя пойдет читать закон:
Тем хуже для нас: по 1788 он вроде как краще...
Likvidator писал(а):
А где КМУ написал эту астрономическую сумму- 168 гривен , если в законе написано:
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, после чего следует ее увеличение:
Ну об этом уже раз сто говорили... ПКМУ 544/1783 и чихали они на Закон...
Likvidator писал(а):
Согласно аналогии закона,пенсии по ПКМУ 1210 -это чистая 1 складовая для инвалидов
С чего бы это? Наоборот, это 796 после 2006 года, с той лишь разницей, что вместо Кс использют Кпотери труд. и напрочь отметают ст.56...

konchak участник

Сообщения: 166
Откуда: Львівщина
В продовження теми
Нарешті призначили судовий розгляд в апеляційному. Якщо цікаво, можу викласти Апеляційну скаргу Пенсійного на рішення суду 1-ї інстанції.

Апеляційна скарга на постанову Миколаївського районного суду
від 05.09.2011 року у справі №2а-457/11
Повний текст постанови виготовлений відповідно до п.З ст.160 КАС України.
Постановою Миколаївського районного суду Львівської області від 05.09.2011 року у справі № 2а-457/11 задоволено позов М до управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області. Дії управління визнано неправомірними, та зобов'язано нарахувати М пенсію як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії додаткової пенсії відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року без неправомірних обмежень згідно з приведеним розрахунком та виплатити недоплачену різницю, починаючи з 28.01.2011 року і нараховувати та індексувати таку пенсію в подальшому.
Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області нараховувати М додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю виходячи із розміру 30% та виплатити недоотриману різницю з 28.01.2011 року.
Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області нараховувати М 14% доплати за понаднормативний стаж і різницю доплатити, починаючи з 28.01.2011 року.

При ухваленні даної постанови судом неповністю з’ясовано обставини справи, висновки суду не відповідають обставинам справи та порушено норми матеріального та процесуального права.
Позивач М. отримує пенсію за віком, призначену відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської . катастрофи" зі зменшенням пенсійного віку на 8 років з 28.01.2011. Учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які працювали 1987 року в зоні відчуження не менше як 14 календарних днів, мають право на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку на 8 років. Такі пенсії призначають та виплачують відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до ст. 49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" встановлюють у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яку призначають після виникнення права на державну пенсію.
Підставою для призначення цього виду пенсії є наявність перереєстрованого посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідної категорії та підтвердження необхідної кількості днів роботи в зоні відчуження на підставі первинних документів.
Згідно з пунктом 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", крім заяви про призначення пенсії додають інші документи. А саме:
посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
довідку про період участі в ліквідації аварії на ЧАЕС за формою, затвердженою постановою Державного комітету СГСР по праці та соціальних питаннях від 9 березня 1988 року № 122;
або довідку військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
або інші первинні документи, у яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особа проводила роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

konchak участник

Сообщения: 166
Откуда: Львівщина
Продовження
Позивач М. 23 березня 2011 року звернувся за призначенням такого виду пенсії. Крім заяви, було долучено перереєстроване посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1987 році (категорія 2), довідку Галузевого Державного архіву Міністерства оборони України; довідку про нараховану за період роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (травень, червень 1987 року) заробітну плату за основним місцем роботи; диплом про навчання; трудову книжку.
В представлених позивачем довідці від 03.03.11 № 56387 Галузевого Державного архіву Міністерства оборони України, виданій по архівних документах військової частини № 55064 зазначено тільки 10 днів травня 1987 року роботу на покрівлі 3-го енергоблоку, за інші дні виїздів не зазначено населеного пункту та зони небезпеки. В довідці № 28/08-4 від 28.08.2008, виданій ДП "Мальта" ВАТ ТБО "Львівбуд", про нараховану заробітну плату за період роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС не зазначено показників кратності оплати праці. Тому нами було зроблено запити в Головне управління праці та соціального захисту населення у Львівській області в відділ у справах захисту громадян від наслідків Чорнобильської катастрофи, що підтвердження роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1987 році протягом 14 днів, а також запит в Дочірнє підприємство "Мальта" ВАТ "ТБО Львівбуд" за основним місцем роботи в період ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС для видачі довідки про підтвердження періодів участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, форма якої затверджена постановою Державного Комітету СРСР з праці та соціальних питань від 09.03.1988 р. № 122.
Після надходження документу 24.05.2011 з Головного управління праці та соціального
захисту населення у Львівській області про підтвердження кратності оплати праці в травні 1987 року - 11 днів та червні 1987 року - 12 днів М. було призначено пенсію у порядку і на умовах, встановлених статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до частини першої статті 28 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІУ (далі Закон №1058-ІУ) мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність визначеного Законом.
За кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більше ніж на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком (абзац другий частини першої статті 28 Закону).
Тобто, понаднормативний стаж становить 34 роки - 25 років = 9 років, хоча судом зобов'язано нарахувати М 14%(?) доплати за понаднормативний стаж і різницю доплатити, починаючи з 28.01.2011 року.
Пенсію обчислено відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" за страхового стажу 34 роки 2 місяці 27 днів із заробітної плати за період роботи в зоні відчуження травень, червень 1987 року (перша складова) та за період з 01.01.2004 по 28.02.2011 року (друга складова) - індивідуальний коефіцієнт заробітку - 1,21963. Коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1,35 становить 0,09675 (стаж після 2004 р.- 7 р.*12 +2 міс.* 1,35:1200), заробіток для обчислення пенсії - 0,08544 (за першою складовою), 2418,08 грн.( за другою складовою) (1,21963*1982,63 (середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2010 рік)).
З 28.01.2011 року розмір пенсійної виплати становить 898,68 грн., а саме:
-168,00 грн. - розмір пенсії з обмеженням (частина друга статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (перша складова));
-233,95 грн. - розмір пенсії за віком, обчислений відповідно до ст. 27 Закону (0,09675 (коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1,35)* 2418,08 (заробітна плата для обчислення пенсії, друга складова));
-348,05 грн. - доплата до прожиткового мінімуму (750,00 грн.).
-112,50 грн. - додаткова пенсія за шкоду , заподіяну здоров'ю особам, віднесеним до категорії 2 (750 грн. * 15%).
Відповідно до ст..6 Конституції України органи виконавчої влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що правовий порядок в Україні ґрунтується на принципах згідно з яким ніхто не може бути вимушений робити те, що не передбачено законодавством. Одночасно дана норма встановлює, що органи державної влади і органи місцевого самоврядування, їх посадовці повинні діяти в межах повноважень і способом, передбаченим законодавством України.

konchak участник

Сообщения: 166
Откуда: Львівщина
Закінчення

Пенсійний фонд України ДІЄ на підставі Положення про Пенсійний фонд України затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 №121/2001 (далі-Положення). Відповідно до п.15 Положення Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження через створені в установленому порядку його територіальні управління. Управління Пенсійного фонду України у Миколаївському районі здійснює свої повноваження по ефективному використанню коштів Пенсійного фонду України. Реалізація нормативних приписів і пенсійних програм здійснюється шляхом фінансування пенсійних виплат за рахунок чітко визначених прибутковою частиною бюджету Пенсійного фонду джерел і відповідно до конкретних напрямів видаткової частини бюджету Пенсійного фонду України, який щорічно затверджується Кабінетом Міністрів України.
Згідно з частиною З статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди повинні перевірити, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчиненої дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Вирішуючи спір щодо стягнення передбачених Законом сум виплат, суд на порушення наведених вимог КАС не перевірили правомірності дій та рішень відповідача; не з’ясував із застосуванням законодавчих актів, які визначають правосуб’єктність відповідачів, їх права та обов'язки у сфері публічних відносин, а також чи є вони належними відповідачами за всіма заявленими вимогами. Зокрема, суд не встановив, хто з суб’єктів владних повноважень зобов'язаний нараховувати суми виплат, передбачених статтями 50, 55 Закону 796-12.
Відповідно до статті 63 зазначеного Закону фінансування витрат, пов’язаних із його реалізацією, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Ухвалюючи рішення щодо
зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області провести перерахунок та виплату пенсії на користь позивача, суд не з’ясував, чи були перераховані бюджетні кошти на рахунки Пенсійного фонду для виплати їх особам, потерпілим унаслідок Чорнобильської катастрофи; з якого рахунку на кожну особу надходили ці кошти; чи мають право управління ПФУ проводити заявлені позивачем виплати за рахунок інших платежів; тощо. Суд не проаналізував закони про Державний бюджет України на відповідні роки, в яких визначено розміри видатків, що направляються органам Пенсійного фонду України для проведення виплат потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи. ( про правильність наших тверджень свідчить і постанова Верховного суду України від 11 листопада 2008 року щодо сум виплат з коштів державного бюджету.
Водночас повідомляємо, що законодавством України не визначено поняття "мінімальна пенсія за віком" як розрахункової величини для підвищення пенсії згідно із Законом №796-12. Оскільки, лише ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон-1058) передбачає, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності достатнього страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Проте в частині 3 статті 28 Закону 1058 встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений на рівні прожиткового мінімуму застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з Законом-1058.
Конституційний суд України своєю ухвалою від 19 травня 2009 року по справі №2-25/2009 наголосив на непоширенні мінімального розміру пенсії за віком, встановленого в абзаці першому частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування " на правовідносини, що виникають на підставі інших законів.
Також повідомляємо, що відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 14.06.2011 № 3491 -VI встановлено, що у 2011 році норми і положення статей 39,50,51.52,54 Закону України "Про Статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " застосовуються у порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України " виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік".
Таким чином, постанова суду є безпідставною і не ґрунтуються на чинному законодавстві. На підставі викладеного та керуючись ст.., 49, 184- 187. 198,202 КАС України
просимо:
1 . Прийняти апеляційну скаргу до розгляду;
2. Постанову Миколаївського районного суду № 2а-448/1 1 від 05.09.201 1 про задоволення позову
М скасувати;
3. Прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову М. відмовити повністю.
4. Справу розглядати за участю представника УПФУ в Миколаївському районі Львівської
області.

koks активист

Сообщения: 1078
konchak писал(а):
Конституційний суд України своєю ухвалою від 19 травня 2009 року по справі №2-25/2009 наголосив на непоширенні мінімального розміру пенсії за віком, встановленого в абзаці першому частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування " на правовідносини, що виникають на підставі інших законів.

ПФ в который раз шельмует. Вот что в ухвале:
Непоширення мінімального розміру пенсії за віком, встановленого у абзаці першому частини першої статті 28 Закону № 1058–ІV, на правовідносини, що виникають на підставі інших законів, крім цього Закону, дає підстави стверджувати про наявність прогалини у законодавчому регулюванні виплат дітям війни, передбаченої у статті 6 Закону № 2195–ІV. Ця прогалина полягає у відсутності механізму вирахування мінімальної пенсії за віком, на 30 відсотків якої мають підвищуватися дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії. Заповнення прогалин має здійснюватися законодавцем, а тому вирішення цього питання не належить до повноважень Конституційного Суду України.
У зв’язку з цим підстав для відкриття конституційного провадження у справі немає.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150, 153 Конституції України, статтями 39, 45, 50, 93 Закону України „Про Конституційний Суд України“, Конституційний Суд України


у х в а л и в:

1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Пенсійного фонду України щодо офіційного тлумачення терміна (словосполучення) „мінімальна пенсія за віком“, що міститься у статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни“ від 18 листопада 2004 року № 2195–ІV, тлумачення терміна (словосполучення) „мінімальний розмір пенсії за віком“, використаного в частині першій статті 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ від 9 липня 2003 року № 1058–ІV, статті 19 Закону України „Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії“ від 5 жовтня 2000 року № 2017–ІІІ на підставі пунктів 1, 4 частини першої статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“ – відсутність встановленого Конституцією України, цим Законом права на конституційне подання, непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.

2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.

konchak участник

Сообщения: 166
Откуда: Львівщина
Есть решение апелляционного суда. 28211205 в реестре судебных решений.
( http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/28211205 )

Пока не могу понять одного момента.
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області задовольнити частково.
Постанову Миколаївського районного суду Львівської області від 05 вересня 2011 року у справі № 2а-448/11/1313 - скасувати та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити частково.
Позовну заяву ОСОБА_1 в частині вимог за період з 28 січня 2011 року до 03 лютого 2011 року залишити без розгляду.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області провести перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 з 04 лютого 2011 року пенсію відповідно до ст. 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з врахуванням його середньомісячної заробітної плати за травень-червень 1987 року.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області нараховувати та виплачувати ОСОБА_1, починаючи з 04 лютого 2011 року доплату в розмірі 14% пенсії відповідно до ст. 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області нараховувати та виплачувати ОСОБА_1, починаючи з 04 лютого 2011 року додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з врахуванням ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та виплачених сум.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Смущает вот это
"з врахуванням його середньомісячної заробітної плати за травень-червень 1987 року."

Я так понял, что 168 оставили?

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
konchak писал(а):
Есть решение апелляционного суда. 28211205 в реестре судебных решений.
( http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/28211205 )
..
Смущает вот это
"з врахуванням його середньомісячної заробітної плати за травень-червень 1987 року."

Я так понял, что 168 оставили?

Очевидно, весь сыр-бор по 57-й статье шел относительно применения того или иного абзаца этой статьи:
Однак відповідач не використовував при обчисленні розміру пенсії позивача його заробітку за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в травні-червні 1987 року.
-скорее всего, ПФ применил для расчета заработок одного месяца в зоне с добавлением заработка по основному месту работы вместо исчисления заработка зо 30 дней в двух месяцах. Более того, ААС только уменьшил размер суммы заработка истца, т.к.
Отже, при обрахунку пенсії позивача необхідно враховувати його середній заробіток, обчислений шляхом додавання заробітку за кожен із цих місяців до заробітку на основній роботі, з наступним діленням отриманої суми на два.
- поскольку при условии добавления ЗП по основному месту работы эта сумма будет в любом случае меньше, чем при расчете за один месяц или равна ей.

Вывод суда:
З огляду на викладене колегія суддів приходить до переконання, що положення частини третьої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої випливає, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом, не слід брати до уваги, оскільки наявність такої норми за відсутності іншого мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації позивачем конституційної гарантії та права на отримання пенсії і щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, як це встановлено статтями 50 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
можно применить как к ст.51 ЗУ796, так и к статье 19 ЗУ1788 (ограничение тремя минимальными пенсиями), но т.к. отдельно судом это не определено, то ПФ будет использовать эту прогавину по своему усмотрению и так, как им это выгодно: либо применят 168 грн, или, в лучшем случае, ограничат тремя минимальными на день решения суда с дальнейшим перерасчетом при изменении этого размера, в чем я сильно сомневаюсь. В любом случае такое мутное решение суда - это повод для подачи заявы на разъяснение с дальнейшей отсрочкой принятия решения или повод для нового судебного дела

konchak участник

Сообщения: 166
Откуда: Львівщина
ПФ вообще не использовал добавление заработка по основной работе, но в свете 168 это не имело никакого значения. Кроме того, у меня есть один полный месяц, июнь, который суд "не зауважив".
Одним словом, суд принял решение, по которому ничего конкретного сказать нельзя и оставил ПФ шансы действовать по своему усмотрению.

Al418 активист

Сообщения: 959
Откуда: Запорожская обл.
konchak писал(а):
ПФ вообще не использовал добавление заработка по основной работе, но в свете 168 это не имело никакого значения. Кроме того, у меня есть один полный месяц, июнь, который суд "не зауважив".
...
Любой бухгалтер любого предприятия может подсчитать Вам заработок за конкретные 5 - 10 ... -30 дней подряд, причем не обязательно в течении одного месяца. Нас интересует и Законом это предусмотрено - 30 дней подряд (календарных в двух месяцах). Другое дело, что ПФ и суд - звенья одной цепи. Впрочем, вполне возможно, что и первоначально исковое заявление было составлено не совсем четко, что давало ответчику возможности для маневра (ов)

konchak участник

Сообщения: 166
Откуда: Львівщина
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/37483285


ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2014 року м. Київ К/800/3098/13
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого Донця О.Є.,
суддів: Голяшкіна О.В.,
Мороза В.Ф.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.12.2012 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області про перерахунок пенсії,
__________________________________________________________________________________________________

у х в а л и л а:

Касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області - залишити без задоволення, а постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.12.2012 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області про перерахунок пенсії - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий О.Є. Донець

судді: О.В. Голяшкін

В.Ф. Мороз


Так что все окончено. ПФ повергнут, справедливость торжествует? Не знаю, но может это дело поможет другим ликвидаторам 2 и 3 категории.
Спасибо всем за помощь и советы.

Пред.След.

Вернуться в Пенсії та судові справи чорнобильців